Łuszczyca nie taka straszna

Zauważona i opisana już przez Hipokratesa, po raz pierwszy uznana za odrębną jednostkę chorobową i zdiagnozowana ok. 200 lat temu przez Roberta Williama.
Łuszczyca obecnie jedna z najczęstszych przypadłości dermatologicznych. Choroba przewlekła i nawrotowa, o zróżnicowanym nasileniu i rozmaitym przebiegu, po ujawnieniu trwająca praktycznie przez całe życie chorego. Jej charakterystycznym objawem jest występowanie łuszczących się wykwitów skórnych.


Pomimo badań nie do końca znana jest etiologia tej choroby. Badania sugerują podłoże genetyczne, stres, choroby jelit, a nawet są twierdzenia, że łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną. Czyli, że z niewiadomych przyczyn organizm zaczyna atakować własne tkanki.
Często do pierwszego wysiewu dochodzi po infekcjach bakteryjnych lub wirusowych ,np. po anginie, grypie, ospie. 
Chorobie sprzyjają też stany zapalne, np. w zębach, zatokach, migdałkach oraz jelitach.

Łuszczyca: co dzieje się ze skórą osoby chorej na łuszczycę?

Proces przemiany - rozwoju, dojrzewania i obumierania komórek trwa 26–28 dni w normalnie funkcjonującej skórze.
W łuszczycy układ odpornościowy wcześniej wysyła sygnały, które skracają ten proces do ok. 4 dni. Nowe komórki dojrzewają szybko, a stare nie nadążają się złuszczać.
Dlatego właśnie naskórek osób chorych staje się znacznie grubszy niż zdrowych.  Na ciele tworzy się warstwa martwych komórek w postaci twardych łusek. 

W związku z nie wyjaśnioną do końca etiologią choroby leczenie łuszczycy ma głównie charakter objawowy. W leczeniu łuszczycy dostępne są preparaty do leczenia zewnętrznego oraz leki ogólne – m.in. kortykosteroidy, środki zmiękczające,  itp. 
Niestety, żadna z tych metod nie jest w stanie wyleczyć łuszczycy całkowicie, dlatego coraz więcej pacjentów łuszczycowych zwraca się w stronę medycyny alternatywnej: 

- fototerapii, 
- balneoterapii, 
- klimatoterapii, 
- aromaterapii, 
- homeopatii 
- diet leczniczych.

Bardzo dobre efekty w leczeniu łuszczycy daje pobyt bezpośrednio nad Morzem Martwym, w którym znajduje się 21 minerałów koniecznych do funkcjonowania naszego organizmu. Dodatkowo ze względu na niesamowitą depresję (ok. 400 m poniżej p.m.) powietrze wypełniające ten rejon jest o 10% bogatsze w tlen, niż przeciętne miejsce na ziemi.

Terapia leczenia łuszczycy i innych chorób skórnych nad Morzem Martwym polega na zażywaniu zarówno kąpieli morskich jak i słonecznych, a dokładniej na:

- Kąpielach mineralnych,
- Okładach z błota mineralnego,
- Kąpielach w Morzu Martwym,
- Stopniowym zwiększaniu ekspozycji czasu na słońcu,
- Stosowaniu specjalnych preparatów: kremów, balsamów.

Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wyjazd nad Morze Martwe. 
Dla osób, które nie mogą wyjechać na Morze Martwe  alternatywą mogą być produkty stworzone na bazie jego minerałów przez doskonałego lekarza, członka Rosyjskiej Akademii Nauk oraz członka Nowojorskiej Akademii Nauk Technicznych i Społecznych – dr Nonę Kuchinę. 
Kieruje ona badaniami w Laboratorium Kliniki Lenom w Izraelu. Stworzyła i opatentowała tzw. Kompleks BioOrganoMineralny - obecnie udoskonalony i nazwany  Halo Complex. 
Jest to kombinacja bioskładników, minerałów z Morza Martwego, ekologicznie czystych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych.
Preparaty stworzone na bazie Halo Complexu -  bardzo dobrze wnikają w skórę i są stabilne.  
To pozwala solom, iłom i olejkom całkowicie przeniknąć przez skórę do krwioobiegu, kierując się do wszystkich komórek naszego organizmu aby je odżywiać, oczyszczać i regenerować.
Dzięki takiemu połączeniu osiągnięto bardzo dobre efekty w leczeniu Łuszczycy. 

Jednak w pierwszej kolejności Dr. Nona zaleca kurację oczyszczającą oraz specjalną dietę owocowo-jarzynową. 
 Leczenie łuszczycy przebiega dwu fazowo:

I etap: Detoksykacja organizmu (oczyszczenie od toksyn):

Z powietrzem i pożywieniem przyjmujemy coraz więcej toksyn, których organizm stara się pozbyć, zaś najprostszą metodą pozbywania się jest ich wydalenie – również przez skórę. 
Na wewnętrzne zatrucie i nagromadzenie się szkodliwych substancji organizm reaguje więc zmianami skórnymi, w tym także łuszczycą, i dlatego też pierwszym krokiem na drodze do wyleczenia choroby powinno być oczyszczenie organizmu. Pozbycie się toksyn nie tylko widocznie poprawi kondycję naszej skóry i wspomoże leczenie łuszczycy, ale także wzmocni organizm i układ immunologiczny.
 
I Etap powinien trwać co najmniej 45 dni, a najlepiej 3 miesiące. Tyle czasu potrzebuje system immunologiczny, aby zaczął prawidłowo funkcjonować.

II etap: Stosuje się po zakończeniu I etapu. 
II Etap powinien trwać od 3 do 6 miesięcy. Łącznie leczenie trwa od 9 miesięcy do roku czasu w zależności od rodzaju Łuszczycy.

Skuteczne leczenie łuszczycy z kosmetykami i suplementami  Dr Nona
 
Od I Etapu oprócz diety równocześnie stosujemy - Terapię naturalnymi suplementami oraz kosmetykami naturalnymi Dr Nona.
To doskonały, skuteczny sposób na pozbycie się problemu łuszczycy. Kompleksowe leczenie, oparte na wzmacnianiu organizmu, uzupełnianiu niedoboru minerałów i witamin oraz jednoczesnej pielęgnacji chorej skóry pozwala zadbać o wszystkie potrzeby organizmu, a naturalne składniki zapewniają doskonałą przyswajalność.

Jeżeli osoba zmagająca się z tą dolegliwością od lat, wykaże się cierpliwością, to będzie zdumiona efektem jaki uzyska. Przeszło 95% ludzi wyleczyło się z Łuszczycy całkowicie i bezpowrotnie. A nieestetyczne zgrubienia i rogowe płytki przestały być ich przekleństwem.
Należy jednak pamiętać, że nasze ciało nie jest kubłem na śmieci – musimy o nie dbać. Jeżeli będziemy sobie folgować w jedzeniu i piciu – problem niestety powróci.


Poniżej zamieszczam foto-rezultaty osoby która zastosowała produkty Firmy Dr Nona, które ja rekomenduję i polecam.

 

                                                           UWAGA !!!

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw cywilizacji.
Jednak nie dla wszystkich nowoczesność i wygoda jest dobra dla ich zdrowia.

Groźna jest :  

Klimatyzacja
-  wysusza nadmiernie skórę, staje się ona podrażniona, szorstka i zaczyna swędzieć.

Uwaga! 

Chorzy na łuszczycę, trądzik różowaty lub egzemę powinni w ogóle zapomnieć o klimatyzacji, bo nasila ona objawy tych dolegliwości. 

A  jak sobie radzić ze skutkami  klimatyzacji ?

Pij dużo wody (przynajmniej 1,5 litra dziennie, w upały jeszcze więcej) i regularnie stosuj kremy nawilżające.
Poza tym, jeśli tylko to możliwe, od czasu do czasu wciskaj na klimatyzatorze przycisk „OFF”.


Autor: Maria Krawczyk
 
Jeśli chcesz dbać o zdrowie swojej rodziny, edukować się w tematach profilaktyki zdrowia i urody, dołącz do grona profesjonalnych konsultantów firmy "Dr.Nona".
W tym temacie napisz do mnie e-maila  maria.drnona@interia.pl lub samodzielnie zarejestruj się http://drnona.pl/card/471449/

Komentarze

Popularne posty