Fenomen Pyłku pszczelego

Mam znajomą w Dani, która powiedziała mi, że ma niesamowite lekarstwo, które tam robi zawrotną karierę. Biorą je wszyscy – kobiety w czasie menopauzy (bo niweluje jej uciążliwe objawy) i małe dzieci (bo bardzo wzmacnia). Sportowcy i kobiety w ciąży. Młodzi i starzy.
Przesłała mi foto opakowania tego cudownego środka i jako że nie znam tego języka skorzystałam z tłumacza google. Jakież było moje zdziwienie jak okazało się, że to nic innego jak  nasz najzwyklejszy pyłek pszczeli, tylko w formie tabletek.
W dzieciństwie chorowałam na astmę i często zapadałam na zapalenie oskrzeli, i moja mama dawała mi go do picia na wzmocnienie organizmu. Na szczęście nie byłam uczulona na niego. Musiałam go pić od jesieni do wiosny. Na początku nie bardzo mi ten dziwny napój smakował, ale z czasem się do niego przyzwyczaiłam. Poza tym wolałam być zdrowa, niż z gorączką leżeć w łóżku.


Pyłek pszczeli jest najwartościowszym odżywczym produktem naturalnego pochodzenia. Właściwości lecznicze i terapeutyczne pyłku pszczelego dokładnie są już dzisiaj udokumentowane i przebadane.
Wiemy, że pyłek pszczeli ma niezwykle bogaty skład, którego nie da się podrobić. Znajduje się w nim ponad 250 zidentyfikowanych naturalnych związków chemicznych. Niektórych z nich człowiek jeszcze nie potrafi nazwać.
W pyłku pszczelim zidentyfikowano między innymi liczne składniki mineralne, witaminy, rutynę, fitocydy, antybiotyki-inhybiny, hormony, enzymy, kwasy organiczne, stymulatory wzrostu, węglowodany, białka…
Wykryto aż 32 aminokwasy, wiele makro- i mikroelementów (potas, fosfor, wapń, magnez, sód, krzem, mangan, żelazo, miedź, cynk, jod, selen i inne), witaminy (między innymi A, B1, B2, B3, B6, B12, E, C, PP, P, D, H), kwas foliowy, inozytol, biotynę, kwas pantotenowy, kwercetynę, ponad 42 enzymy i wiele innych substancji.


Liczne badania wykazały następujące właściwości pyłku:
  • Wzmacnia i regeneruje organizm. Odżywia, likwiduje niedobory aminokwasów, biopierwiastków i witamin.
  • Reguluje przemianę materii, normalizuje wagę ciała
  • działa anty-anemicznie – zwiększa liczbę czerwonych krwinek oraz poziom żelaza we krwi;
  • oczyszcza i odtruwa – eliminuje lub zmniejsza szkodliwe oddziaływanie wielu czynników chemicznych, osłania tkankę wątrobową przed zatruciem substancjami toksycznymi, ułatwia wydalanie toksyn, przyśpiesza odnowienie tkanki wątrobowej uszkodzonej przewlekłymi chorobami i przyjmowaniem dużej ilości leków, wspomaga leczenie choroby alkoholowej, uzupełnia niedobory mikroelementów
  • podnosi odporność – zwiększa ilość limfocytów i przeciwciał, przyspiesza leczenie zakażeń;
  • działa antydepresyjne i uspokajająco – wzmacnia system nerwowy, zmniejsza nerwowość, wspomaga leczenie depresji, nerwic wegetatywnych, zwiększa ukrwienie tkanki nerwowej, podwyższa sprawność psychiczną, podnosi koncentrację;
  • jest antyalergiczny. Choć niektóre osoby twierdzą, że są uczulone na pyłek pszczeli, w rzeczywistości zdarza się to dosyć rzadko. Pyłek pszczeli może służyć do leczenia chorób alergicznych, leczy katar sienny, astmę lub znacznie łagodzi ich objawy. Osoby, które cierpią na alergie, powinny kupować pyłek i miód, które zbierane są w okolicy możliwie niedalekiej od miejsca ich zamieszkania;
  • działa przeciwmiażdżycowo – obniża poziom lipidów, hamuje zlepianie się płytek krwi, wspomaga leczenie stanów pozawałowych i nadciśnienia;
  • ma właściwości antybiotyczne – posiada silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, działa na bakterie, grzyby, wraz z propolisem skutecznie leczy stany zapalne jamy ustnej, niszczy lub wstrzymuje działalność bakterii chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym;
  • a także: reguluje trawienie, wspomaga leczenie zaparć, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, schorzeń prostaty, cukrzycy (pyłek kwiatowy zwiększa wydzielanie insuliny),
  • poprawia ostrość widzenia (duża zawartości ryboflawiny – witaminy B2), działa przeciwzapalne, odżywia i odmładza skórę.
Jak widać ten cud natury ma niesamowite właściwości i warto go stosować, zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym.

Jak stosujemy pyłek pszczeli?

Pyłek pszczeli należy dobrze rozpuścić w płynie, który powinien być letni (nie może być ani zbyt zimny, ani zbyt ciepły!). Niektórzy używają soków, herbaty lub mleka. Ja osobiście preferuję tylko i wyłącznie lekko ciepłą wodę.
Proporcje: 1 płaska łyżka pyłku pszczelego rozpuszczona w ½ szklanki płynu. Trzeba go dokładnie wymieszać, najlepiej drewnianą lub plastikową łyżeczką i na chwile odstawić (na ok 15 min.), aby wszystkie substancje się uwolniły. Taką miksturę można pić 1 lub 2 razy dziennie, w zależności od potrzeb.
W razie przeziębienia lub jak czujemy, że już nas „coś łapie” - do pyłku można dodać propolis (ok 10-20 kropli).
Mikstura pyłku pszczelego i propolisu działa NIESAMOWICIE!!!
Pyłek pszczeli można kupić najlepiej od zaprzyjaźnionego pszczelarza lub w sklepie ze zdrową żywnością.
Również w aptekach są dostępne preparaty z pyłkiem pszczelim oraz propolisem.



Ciąg dalszy nastąpi …... o Propolisie 

 

Komentarze

Popularne posty