Jak uniknąć ataku serca w upały ?

W okresie letnim przy dużych upałach mogą się nasilić ataki serca.
Zdroworozsądkowe podejście do ekstremalnej pogody jest więc bardzo wskazane !!!
Temperatura już powyżej 25 stopni C sprawia, że  naczynia krwionośne rozszerzają się, serce bije szybciej i zaczynamy się intensywnie pocić – właśnie w taki sposób ludzkie ciało usiłuje chronić się przed przegrzaniem, którego skutkiem jest m.in. odwodnienie organizmu i obniżenie ciśnienia tętniczego.
Te pozornie niegroźne objawy mogą być zagrożeniem dla życia osób z chorobami układu krążenia. Szczególnie osoby starsze  powinny pamiętać w czasie fal upałów o częstszych pomiarach ciśnienia, odpowiednim nawadnianiu organizmu oraz unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu.

Wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza tworzą w skupiskach miejskich tzw. „efekt wyspy gorąca”. Nagrzane powietrze oddawane przez betonowe ściany i asfaltowe ulice miasta niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego....
Negatywny wpływ na wydolność układu krążenia ma też :
- jazda w korkach zatłoczonymi dusznymi autobusami
- nagłe zmiany temperatur, spowodowane przebywaniem w klimatyzowanym pomieszczeniu i poza nim. ...

Jeżeli masz taką możliwość to w samo południe, kiedy temperatura jest najwyższa - pozostań w domu. A jeżeli możesz to wyjedź już wczesnym rankiem poza miasto na łono natury. Ale spędź ten czas w cieniu drzew słuchając śpiewu ptaków. Taki ptasi koncert to prawdziwa uczta dla ciała i duszy :)
Przebywając poza betonowym miastem twój organizm z pewnością będzie się czuł lepiej.

PS:
Jeśli chcesz dbać o zdrowie swojej rodziny, edukować się w tematach profilaktyki zdrowia i urody, dołącz do grona profesjonalnych konsultantów firmy "Dr.Nona".

W tym temacie napisz do mnie e-maila  maria.drnona@interia.pl lub samodzielnie zarejestruj się http://drnona.pl/card/471449/

Komentarze

Popularne posty